Zumba u nás

Ak niekto z Vás išiel v stredu 11.6. 2014 medzi desiatou a jedenástou hodinou po ulici Obrancov mieru, iste mu neunikol pohľad na deti tancujúce v latinsko-americkom rytme hudby na školskom dvore Špeciálnej základnej školy.

Zamestnanci a žiaci školy s finančnou podporou Mesta Detva organizovali už druhý ročník projektu Zumba u nás.

Žiaci ZŠ s MŠ A. Vagača v Detve, žiaci ZŠ J. Thurzu v Detve, žiaci Špeciálnej základnej školy na ulici Obrancov mieru v Detve pri spoločne strávených chvíľach nadväzovali priateľstvá a osobným kontaktom zmazávali sociálne a etnické rozdiely. Veď hudba a tanec zbližujú. Hosťami boli aj žiaci špeciálnych tried Základnej školy s materskou školou v Hriňovej i deti z V. materskej školy v Detve.

A tak na tráve, zaliati slnečnými lúčmi, deti, žiaci i ich pedagógovia cvičili pod vedením cvičiteľky zumby pani Paulíny Výbošťokovej. Zabezpečené boli posedenie v tieni, pitný režim, ovocné občerstvenie a drobné darčeky pre cvičencov i zúčastnené školy.

Vydarilo sa, bol to pekný deň.

Vyslovujeme vďaku všetkým, ktorí k nám prišli a ďakujeme i Mestu Detva za finančnú podporu projektu.

Veríme, že tak ako v súčasnosti, bude i v budúcnosti naša škola robiť Mestu Detva dobré meno v blízkom i širšom okolí.

A takto to na našom školskom dvore vyzeralo. Kliknutím na nasledujúci odkaz sa dostanete na video z projektu.

Zacvičme si zumbu

Dňa 22.06.2011 na našom školskom dvore prebehla aktivita, ktorá bola podporená Podpoľaním, o.z. v rámci výzvy "Podpora sociálnej inklúzie v Podpoľaní". Aktivity, pod názvom "Zacvičme si zumbu", sa zúčastnilo vyše 60 cvičiacich účastníkov, žiakov i pedagógov zo ŠZŠ v Detve, II., III. a IV. základnej školy v Detve i žiakov špeciálnych tried pri ZŠ s MŠ v Hriňovej.

Aktivitu organizačne zabezpečili žiaci II. stupňa ŠZŠ pod vedením Bc. Martiny Teľúchovej.

Cvičiacim bol počas aktivity zabezpečený pitný režim a po cvičení dostali balíčky, v ktorých boli džúsy, ovocie i cereálne tyčinky. Zároveň zúčastnené školy odchádzali s malými pozornosťami, športovými potrebami, ktoré sme zakúpili z finančných prostriedkov projektu. Celé cvičenie sa realizovalo pod vedením cvičiteľky zumby Barbory Machalovej.

Aktivitu hodnotíme ako úspešnú.