História školy

Prvé zmienky špeciálneho školstva v Detve sa objavili v roku 1950, kedy bola dňa 16.12.1950 zriadená Osobitná škola. Zmyslom jej zriadenia bola skutočnosť potreby vzdelávania detí s nedostatkom duševných schopností a zároveň vytvorenie optimálnych podmienok pre ich výchovu a vzdelávanie .

Škola fungovala v priestoroch terajšieho Podpolianskeho múzea v starej časti mesta Detva. Počas desiatok rokov sa miesto jej pôsobenia niekoľkokrát menilo.

V roku 1979 sa škola presťahovala do priestorov III. ZŠ v Detve, a v roku 1988 sa učiteľom podarilo vytvoriť pre deti veľmi pekné podmienky v rodinnom dome na Krpeľnej ulici.

S pribúdajúcim počtom detí bolo ale potrebné presťahovať sa v roku 1994 do väčších priestorov. Škola bola presťahovaná do budovy bývalej II.MŠ v Detve, kde pôsobíme doteraz. Počas týchto zmien dochádzalo k zmenám vo vedení školy i v personálnom obsadení učiteľov.

Prvou riaditeľkou školy bola v roku 1950 p. Alžbeta Vagačová, ďalšími boli:

od r. 1961 - Ján Klibáni
od r. 1973 - Alžbeta Miháliková