V septembri 2010 sme sa na základe odporučenia Pedagogicko-organizačných pokynov na školský rok 2010/2011 zapojili do výzvy, ktorú vyhlásil UNICEF Slovensko pod názvom Škola priateľská deťom.

Postupne spĺňame podmienky a úlohy, ktoré nám boli zadané, aby našej škole titul "Škola priateľská deťom" bol udelený.

Koncom júna sme od organizácie Unicef Slovensko obdržali doklad o získaní titulu "Škola priateľská deťom".

V septembri 2011 sme spoluprácu s organizáciou Unicef Slovensko obnovili. V tomto školskom roku sa budeme snažiť o získanie titulu Škola spolupracujúca s Unicef Slovensko.

Našu školu navštívila dobrovoľníčka Unicef-u, ktorá žiakom našej školy porozprávala o živote detí v rôznych krajinách sveta.

V spolupráci s organizáciou UNICEF pokračujeme aj naďalej stalo sa tradíciou, že naša škola v priestoroch Centra voľného času Trend v Detve organizuje prdvianočné predajné trhy. Už dva roky výťažok z trhov posielame na účet UNICEF Slovensko.