V školskom roku 2019/2020 sme našu zapojenosť v projekte Recyklohry ukončili.

V činnosti ale naďalej pokračujeme.

Na škole v rámci aktivít koordinátora enviromentálnej výchovy pokračujeme v zbere batérií, v separovaní papiera a plastov a v aktivitách, ktoré žiakov našej školy učia o potrebe ochrany životného prostredia.

Triedime odpady v rámci RECYKLOHIER

Naša škola je od školského roku 2010/2011 zapojená do školského recyklačného programu Recyklohry. Program organizuje spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu RECYKLOHRY je naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK je umiestnená na chodbe našej školy.

Každý žiak môže do školy doniesť nepotrebné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, drobné počítačové vybavenie a podobne).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré organizátor projektu zadáva.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré bude môcť žiakom obstarať rôzne učebné pomôcky, hry a vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na:

www.recyklohry.sk

Je nám to veľmi ľúto, ale v júni 2020 sme našu účasť v projekte ukončili.