Fotogaléria 2019/2020

Príbeh hudby - O nesmrteľnosti

V piatok, 22.11.2019 bol výnimočný deň. Pýtate sa prečo? V ten deň bol naživo vysielaný výchovný koncert, v ktorom účinkovali Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, dirigent Gabriel Rovňák ml., Bratislavský chlapčenský zbor, rómsky folklórny súbor Romano Jilo, Maroš Klátik (klavír) a Matúš Kordoš (spev), priamo z Bratislavy. Koncert sme si pozreli aj my cez interaktívnu tabuľu. Bolo to niečo iné, niečo nové, ale parádne. A čo na to naši žiaci? Pozerali so záujmom, čím nás nesmierne potešili. Už teraz sa tešíme, ako sa o rok opäť pridáme k divákom tohto krásneho projektu.

Športom za Červené stužky

Na našej škole je už tradíciou, že sa zapájame do projektu Červené stužky. Nebolo tomu inak ani teraz. Predsa len ale niečo iné bolo. Tentokrát sme sa síce nezapojili do výtvarnej súťaže (dovolíme si pripomenúť, že v minulom roku ocenenie získal náš Sebi :-), ale v tomto roku sme sa zapojili do športových aktivít projektu. Pani učiteľka Erika zorganizovala celoškolský turnaj v stolnom tenise. Pozrite, ako nám bolo príjemne. Blahoželáme víťazom jednotlivých kategórií - Miškovi, Idke, Majovi a Mirovi. Pani učiteľke Erike i všetkým,ktorí jej výdatne pomáhali veľmi ďakujeme.

Bubnovačka 2019

Aj my chceme, aby bolo deti lepšie počuť. Preto sme sa zapojili do aktivity Bubnovačka 2019. Ďakujeme pani vychovávateľke Jarke za prípravu, prezentáciu a organizáciu Bubnovačky.

Záložka do knihy spája školy 2019

Áno, áno, aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do Projektu Záložka do knihy spája školy. Našou priateľskou školou bola Mateřská škola a základní škola při Fakultuní nemocnici v Brne. Pevne veríme, že tak ako nás potešili záložky od detí z Českej republiky, tak sa potešia i ony tým našim.

Veľkí čítajú malým

Pod týmto názvom sa na našej škole budú realizovať aktivity našej školskej knižnice. Projekt nám schválilo a finančnú dotáciu poskytlo Mesto Detva. Čo to teda bude? V našej dielničke sme zriadili čitateľský kútik, v ktorom bude žiakom našej školy k dispozícii regál s knihami a časopismi a samozrejme, aj pohodlné sedenie. Ďakujeme. Veľmi sa všetci tešíme nielen na realizáciu projektu, ale i na tie ďalšie dni, kedy si budú môcť naše deti počas prestávok a počas činnosti ŠKD ísť sadnúť, a len tak si čítať. Ako sa nám v našich aktivitách darilo, povieme a ukážeme Vám neskôr.

Chutné maľovanie 2019

V rámci projektu Hovorme o jedle 2019 sme sa zapojili aj do súťaže Chutné maľovanie. Dominko, Jakubko a Maťko, Vaše práce sú ozaj prekrásne.

Hovorme o jedle 2019

Jaaaaaj, už ani nepočítame koľký ročník tohto krásneho projektu beží, ale my sme sa opäť zaradili k jeho realizovateľom. Veľmi ďakujeme organizátorom a veríme, že tak ako po minulé roky, príde nám krásny diplom. Varili sme, chutnali sme, hrali sme sa, učili sme sa. Tentokrát v aktivitách pod názvom "Zdravý tanier" :-) Mamičky, pozrite, aké šikovné sú tie Vaše deti.

Majstrovstvá SR v stolnom tenise Bytča 2019

Aj v tomto roku, tak ako po väčšinu minulých rokov sa naši chlapci pod vedením p. učiteľky Eriky zúčastnili Majstrovstiev SR v stolnom tenise žiakov špeciálnych škôl v Bytči. P. učiteľky Erika a Jarka, a chlapci naši, ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy."

Mesiac detskej tvorby

Každý rok sa zapájame do výtvarnej súťaže Mesiac detskej tvorby, ktorú organizuje Nadácia SPP so Združením Korytnačky a Slovenským paraolympijským výborom. Takže, nevynecháme ani tento rok :-). Pozrite si práce našich chlapcov. "Jakubko, Dominik, Dávid, Maťko a Lukáš, toto je ozaj dobrá práca."

pozrite si album

Deň didaktických hier a účelové cvičenie

Súčasťou vyučovacieho procesu sú didaktické hry a účelové cvičenie. Sú to dni, kedy sa naši žiaci s p. učiteľkami rozprávajú o hygiene a ochrane zdravia, o základoch prvej pomoci, o pravidlách cestnej premávky, ale i o tom, ako sa správame a čo robíme v čase ohrozenia. Mali sme aj nácvik evakuácie a pri pobyte vonku sme plnili športové úlohy.

Krásy našich záhrad

Áno, áno, aj tento rok, tak ako po roky minulé sa zapájame do výtvarnej súťaže, ktorú organizuje ZO SZZ v Detve v spolupráci s Mestom Detva. A toto sú naše šikovné deti pri práci a ich práce.

... triedime odpad

Áno, áno, je potrebné chrániť našu Zem. A preto sa aj my už mnoho rokov zapájame do triedenia odpadu. Triedime papier, plasty, elektrospotrebiče, batérie. A vždy si pripomíname ako sa to robí, ktorý odpad kam patrí. Včera bol ten deň, kedy nám to pani učiteľka Katka opäť pripomenula. Ďakujeme :-)

Be active

V rámci Európskeho týždňa športu sme dnes na škole mali športovú akciu Podpolianski siláci. Pozrite sa, priatelia, aké športové disciplíny naše deti absolvovali. Boli skvelé. Snažili sa, tešili sa a my sme sa tešili spolu s nimi. Ďakujeme pani učiteľke Erike a pánovi školníkovi za prípravu stanovíšť. A ďakujeme aj všetkým p. učiteľkám za pomoc pri súťažiach. Športovali veľkí. Pýtate sa čo robili naši najmenší? No predsa fandili a povzbudzovali :-) mali sme tím "roztlieskavačiek" :-). Blahoželáme najväčším "silákom" Paťke a Mirkovi k dosiahnutému víťazstvu.

pozrite si album

...a opäť bolo u nás divadielko

Už po druhýkrát sme u nás privítali Divadielko Lienka. Dnes s "Čertovskou rozprávkou" :-) ... a viete čo? Bolo to ozaj veľmi pekné predstavenie. Ďakujeme.

pozrite si album

Prednáška o hygiene a potrebe mať čisté ručičky

Na našej škole boli už dvakrát zástupcovia organizácie Zdravé regióny, aby našim deťom porozprávali o nutnosti dodržiavať hygienu a o potrebe mať vždy čisté ruky. Za prednášky veľmi pekne ďakujeme <3.

pozrite si album

Ako naši "veľkí" chlapci puding varili :-)

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020